PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=129507}
3,9 488
ocen
3,9 10 1 488
Yor, myśliwy z przyszłości
powrót do forum filmu Yor, myśliwy z przyszłości

W miarę niezły...

ocenił(a) film na 6

...o ile oczywiście nie będziemy wymagać zbyt wiele.To niskobudżetowa zrzynka z wielu amerykańskich produkcji,takich filmów Włosi kręcili w latach 80tych mnóstwo,wiem że mają one swoich wielbicieli a dla niektórych są wręcz kultowe.W Yorze odnaleźć możemy motywy zaczerpnięte z Walki o ogień,Conana,Milion lat przed naszą erą,Star Wars a nawet Flasha Gordona.Film ogląda się całkiem nieźle,o dziwo posiada on fabułę,która jakoś tam trzyma się kupy,sceny walk,kostiumy a zwłaszcza scenografia prezentują się przyzwoicie.Nawet efekty specjalne nie są najgorsze.Obrazowi towarzyszy piosenka "Yor's World",która brzmi jakby była wykonywana przez jakichś ubogich krewnych zespołu Queen,wydaje się być kiczowata i pretensjonalna ale po drugim wysłuchaniu wpada w ucho i może się podobać.Stawiam ocenę 6/10 bo oczekiwałem gniota a otrzymałem całkiem sympatyczny filmik klasy C ,na pewno lepszy od takich wynalazków jak Ator czy włoski Terminator 2(to nie żart,jest taki film!).
Film jest dostępny w Polsce,został dołączony do czasopisma (imponująca objętość 4 stron)"Twój Film".Niestety jakość DVD jest słaba,w scenach nocnych niewiele widać(na szczęście nie jest ich dużo),a obraz nosi ślady uszkodzeń.Mimo wszystko fakt wydania tego tytułu uznaję za pozytywny.

ocenił(a) film na 8
hellboyjr

"Flash Gordon" nie umywa się do "Yora".

dekiel69

Tak? "Flash Gordon" jest słabszy od "Yora"?!

ocenił(a) film na 8
illusionbandit

Oczywiście to moja subiektywna ocena. Ale tandeta "Flasha" nie umywa się wg mnie do rozwiązań fabularnych "Yora".

dekiel69

Ok, myślałem, że się przejęzyczyłeś, bo to opinia dość ekstrawagancka.

ocenił(a) film na 5
hellboyjr

Ja ten film oglądałem na VHS, gdzieś na początku lat 90-tych. Do dziś jeszcze mam tę kasetę, oryginalne wydanie dla wypożyczalni.
Pamiętam, że nawet mi się podobał, takie dość inteligentne pomieszanie różnych gatunków.
Na pewno ciekawszy, niż też w tamtych czasach nakręcony film Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego, według świetnej prehistorycznej sagi książkowej.
Jak widać można zrobić ciekawy film klasy C, a coś ekranizując zjechać do kategorii D...
http://filmweb.pl/film/Klan+niedźwiedzia+jaskiniowego-1986-38414

Montago

zgadzam sie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones